У Держкомтелерадіо відбувся круглий стіл, на якому представники влади, ЗМІ і громадськості обговорили проект Концепції підтримки та сприяння розвитку місцевих засобів масової інформації.

Як зазначив, відкриваючи засідання, перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, проект Концепції вже обговорювався громадською радою при Держкомтелерадіо та в НСЖУ. Пропозиції, які надійшли під час першого етапу обговорення, враховані та внесені до останньої редакції проекту. Метою цього документа є розвиток і захист національного інформаційного простору, забезпечення свободи слова в Україні, задоволення інформаційних і культурних потреб територіальних громад відповідно до європейських стандартів. «Ми переконані, що реалізація Концепції обмежить  вплив політичних сил, бізнесу та органів державної влади на редакційну політику місцевих ЗМІ, сприятиме підвищенню конкурентоспроможності мовників громад та редакцій місцевих друкованих ЗМІ», – наголосив Богдан Червак.

Учасники дискусії в цілому підтримали розроблений Держкомтелерадіо документ та висловили свої пропозиції до нього. Зокрема, голова НСЖУ Сергій Томіленко зауважив, що в Концепції має бути чіткіше прописане одне з ключових завдань – підтримка і розбудова українського інформаційного простору в Луганській, Донецькій та інших прикордонних областях.

Президент громадської спілки «Українська Асоціація Медіа Бізнесу» Олексій Погорелов зупинився на питанні впровадження інновацій у медіа, зауваживши, що видавці мають шукати і застосовувати також інноваційні методи доставки друкованих ЗМІ в умовах зростання тарифів Укрпошти. Також, на його думку, повинні існувати вільна конкуренція і рівні умови розвитку для всіх ЗМІ – які пройшли етап роздержавлення і тих, які ніколи не були дотаційними з бюджету. Щодо державної підтримки друкованих ЗМІ, то, на думку експерта, її треба надавати «не тим ЗМІ, які хочуть вмерти, а тим, хто хоче іти вперед».

Про необхідність на законодавчому рівні відрегулювати статус електронних ЗМІ, які сьогодні у більшості своїй порушують авторське право, займаючись інтелектуальним піратством і тим самим знищуючи друковані ЗМІ, говорив представник асоціації «Незалежні регіональні видавці України» Олег Горобець. Також він наголосив на необхідності вирішити на державному рівні проблему з папером, адже сьогодні Україна не має власного виробництва газетного паперу, що є реальною загрозою інформаційній безпеці країни. Зробити наголос на цій тезі у Концепції запропонував головний редактор-директор газети «Володимирецький вісник» Сергій Скібчик. Адже, на його думку, 100-відсоткова залежність українських ЗМІ від імпортного паперу (переважно російського), а також зростання тарифів Укрпошти  є реальними загрозами для подальшого існування реформованих місцевих медіа, які сьогодні складають 40 відсотків всіх друкованих ЗМІ і є  величезним сегментом українського інформаційного простору.

Керівник Центру адвокації та лобіювання ВГО «Незалежна асоціація телерадіомовників» Ольга Большакова запропонувала більше уваги приділити в Концепції питанню розвитку комунальних телерадіомовників. Адже їхнє реформування ще не починалося. Асоціація підготувала свої пропозиції щодо цієї реформи. На думку експертів, вона має здійснюватися на зразок реформи Суспільного мовлення. І пріоритетне право на державну підтримку повинні мати громадські ЗМІ.

Також участь у круглому столі взяли начальник управління радіочастотного ресурсу та технічного контролю Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України Тамара Мироненко, голова ГО «Асоціація мовлення територіальних громад» Наталія Лященко, редактори місцевих газет та ін.

Усі пропозиції та зауваження, висловлені під час круглого столу, будуть  враховані в остаточній версії проекту Концепції, після чого документ буде внесено на розгляд Кабінету Міністрів України.