21 травня 2019 року з 10.00 по 13.00 Центр демократії та верховенства права проведе експертне обговорення “Державна підтримка місцевих медіа: навіщо і як саме?” за участі представників влади, місцевих видань та експертів медійних організацій, що займаються їхньою підтримкою. Захід відбудеться у просторі INVERIA (зал Idea Lab) за адресою вул. Володимирська, 49А.

На заході спробуємо відповісти на такі запитання:

  • Яку проблему може вирішити державна підтримка місцевих медіа? Яка її місія?
  • Форма підтримки: які засоби найефективніші для досягнення мети?
  • Які медіа повинні мати право претендувати на підтримку від держави?
  • Якщо йдеться про пряму державну підтримку, то який орган має займатися її розподілом та наглядом за її використанням? 

З початком 2019 року завершилась активна фаза реформи державної та комунальної преси, яка передбачала відокремлення друкованих ЗМІ від публічних органів, їхніх засновників. За даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 квітня 2019 року, із 762 видань, що підпадали під роздержавлення, були реформовані 584, де 547 комунальних ЗМІ і 37 – державних. Реформовані видання прагнуть державної підтримки, бо фінансовий бік діяльності медіа є для них одним із головних викликів нового статусу. Проте чи здатна така підтримка вирішити проблему фінансової незалежності місцевих медіа, чи лише тимчасово замаскує глибші проблеми, що ведуть до хронічного браку коштів?

До участі в заході запрошені представники реформованих місцевих видань, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, медійних організацій: Центру демократії та верховенства права, Детектора медіа, Української асоціації медіа бізнесу, Платформи прав людини, Фонду розвитку ЗМІ.

Просимо зареєструватися за посиланням для участі у заході: http://bit.ly/2E6gXDQ .

Акредитованим учасникам надійде підтвердження реєстрації.

Контактна особа:

Катерина Кулина,

медіаюрист Центру демократії та верховенства права

k.kulyna@medialaw.kyiv.ua