Посібник з кращих практик роботи з соціальними медіа: бачення 13 експертів

«Редакторський Портал» звертає додаткову увагу своїх читачів на цей матеріал. Написаний для «суміжного ринку» - тобто для маркетологів та піарників – він є надзвичайно корисним для редакторів та журналістів. Бо показує, що і як потрібно робити у соцмережах для того, щоб не тільки нарощувати аудиторію, але й успішно заробляти.Посібник з кращих практик роботи з соціальними медіа: бачення 13 експертів

Створений нами The Foundation – це гід з усіх основних соціальних мереж, який можна легко роздрукувати, поширити та використати у роботі. Розказуючи про найкращий час для публікації, ідеальний розмір зображення, найбільш ефективний хештег і багато інших речей, The Foundation створений як ресурс не лише для професіоналів галузі, а й для кожного, хто активно користується якою-небудь соціальною мережею.

На додачу ми взяли інтерв'ю у 13-ти маркетологів соціальних медіа – від менеджера з роботи зі спільнотами з Bitly до асистента з питань соціальних медіа Mashable – щоб дізнатися, що ці експерти радять щодо завоювання аудиторії, і на що схоже перебування у окопах соціальних медіа.

Тримайте цілі вашої організації у центрі своєї уваги

Ліз Гросс | інструктор, Higher Ed Experts

Завжди прив'язуйте ваші цілі до цілей організації. Ви, без сумніву, розумієте тонкощі роботи соціальних медіа, але вам буде набагато легше пояснювати ці нюанси керівництву, якщо ви знатимете напевно, як саме ваша робота впливає на досягнення цілей і завдань організації. Як тільки ви уточните свої цілі та стратегії – і визначитеся, як ви вимірюєте їхню ефективність – суттєво полегшите справи людям, які управляють вашим бюджетом. І вам не доведеться перериватися для того, щоб з'ясувати, що слід робити далі або як виміряти результати – ваші цілі визначатимуть усе.

Утримуйте та примножуйте кількість тих, хто вас читає, будучи для них видавцем, а не маркетологом

Стефані Наерн | Координатор соціальних медіа, G Adventures

Думайте про себе як про видавця, радше ніж як про маркетолога. Діліться якісним контентом з аудиторією – таким, який їм подобається, і ви у цьому впевнені, бо дослухаєтеся до них. Будьте цікавими їм щодня, а не лише тоді, коли вони шукають, що саме купити. Так ви збережете свою аудиторію, і вони будуть охоче сприймати маркетингові повідомлення, які ви будете поширювати.

Позбавтеся прикрас та зайвих слів

Тайлер Беккер | Менеджер з маркетингу і комунікацій, Social Media Week

Використовуйте ту саму мову та повторюйте у соцмережах ті самі дії, які ви робили б для вашого бренду у реальному житті. Цифрові комунікації – це взаємодія людей один з одним. То чому ж наша мова повинна страждати тільки тому, що ми користуємося нею онлайн?

Я часто бачу статті, публікації у соціальних мережах, і все інше, що між ними, де вживаються такі слова та фрази, які рідко лунають в усних розмовах із друзями та членами сім'ї. Як на мене, це не має жодного сенсу. Ми – завжди люди, як в реальному житті, так і онлайн. І наше спілкування, без залежності від платформ або контексту, поза сумнівом має ґрунтуватися на цьому людському факторі. Саме комбінація «позбавлення прикрас» нашого контенту та такої поведінки, наче ми розмовляємо з приятелем, дозволяє вести спільноти за собою.

Не намагайтеся бути одночасно всюди

Еріка Мосса | Менеджер з роботи зі спільнотами, Bitly

У мене є список кращих практик роботи з соціальними медіа в цілому, але одне, що я вважаю найважливішим – це необхідність уникати спокуси намагатися бути усім для всіх. Якщо ви роздаєте себе маленькими шматочками через мільйон соціальних каналів, ви станете майстром на всі руки, який нічого не вміє робити досконало. Проведіть аудит, з'ясуйте, де знаходяться ваші поточні і потенційні клієнти – і спрямуйте свій час та зусилля саме туди. Вплив та відгук аудиторії будуть набагато більшими, і ви почнете будувати сильну спільноту на противагу розпорошенню власних зусиль.

Фокусуйтеся на вимірюваннях більше, ніж на виробництві

Кетрін Льямідо | Спеціаліст з цифрових комунікацій, National PTA

Управління і виробництво контенту на соціальних медіа-платформах - це одна річ, але вимірювання вашого зростання і залученості аудиторії важать набагато більше.

Бесіди будуються на дискусії, а не на трансляції

Дженн Педд | Провідний менеджер з роботи зі спільнотами, Emoderation

Слідкуйте за тоном, будьте відкритими до діалогу, і залишайтеся людиною. Запитайте себе: «Чи долучився б я до дискусії, якби я побачив це?» або «Чи кричав би я про це на кожному кроці, чи радше б шукав можливості обговорити це?»

Відмовтесь від шаблонних відповідей

Пітер Кім | Стратег з маркетингу, Ready Artwork

Якщо ви не поставите себе на місце аудиторії і не спілкуватиметеся з ними однією мовою - зазнаєте невдачі. Зосередьтеся на щирій взаємодії. Копіювати і вставляти відповіді легко, як і використовувати кліше, але так вам не вдасться побудувати власний бренд або ж повністю розвинути свою спільноту. Будьте особистістю.

Корисний контент посилює спілкування

Джейм Прецлофф | Директор з маркетингу, Wixon Jewelers

Контент-маркетинг і соціальні медіа ідеально підходять одне одному, і є дуже потужними, коли використовуються у комбінації. Я з'ясував, що один з кращих способів використання соціальних медіа - зробити їх корисними для аудиторії, даючи той зміст, який люди хочуть бачити у своїх стрічках соціальних медіа. Більш того - ви побачите, що зросте не лише рівень залученості, а й якість спілкування. Ви маєте бути корисними для своєї аудиторії. І корисними не у загальному розумінні, а по-справжньому корисними - і тоді вони триматимуть вас біля себе.

Говоріть менше, слухайте більше

Деніел К. Лобрінг | Виконавчий директор, Communications rEvolution

Не забувайте слухати. Ділитися, коментувати та поширювати – все це може відігравати настільки важливу роль, що ви забудете про необхідність слухати, а потім залучати. Не забувайте слухати і пам'ятайте, що соціальні медіа працюють краще, коли стають вулицею з двостороннім рухом.

Інколи навіть стеження у соцмережах може давати позитивний ефект

Керолін Шаффер | Координатор соціальних медіа, бізнес-коледж С. Т. Бауер, Університет Х'юстона

Залучайте аудиторію! Не просто наповнюйте свої канали контентом. Людей постійно завалюють контентом, і їх легко перевантажити цим. Дякуйте новим послідовникам і докладайте зусиль, щоб знайти про них щось таке, що б дозволило побудувати відносини. Якщо хтось поширив ваш пост - запитайте, що найбільше привернуло його увагу. Зацікавлення формує відносини і створює спільноту навколо вашого бренду.

Майте власну стратегію в Instagram

Крістіна Мекояуо | Координатор з PR та Social Media, Tracy Reese

Найкращим у соціальних медіа є те, що це досі новинка, а тому правила і рекомендації постійно змінюються. Я, зазвичай, намагаюся щось опублікувати в Instagram 2-4 рази на день, залишаючи собі гнучкість на випадок несподіванок. Ви ж не відмовитеся викласти селфі з усміхненим Каньє Уестом на нагородженні CFDA лише тому, що вже виконали свою денну норму в Instagram. Я помітила, що найбільше залучення мають пости, опубліковані рано-вранці, перед початком робочого дня, і ввечері - після закінчення роботи.

Зачаруйте свою аудиторію

Крісті Оуенбі | Консультант, CeeCee Marketing

Докладіть зусиль! Подібно до того, як трейлер до фільму має лише 2,5 хвилини на те, щоб захопити майбутніх глядачів, ваші соціальні медіа канали мають час привабити можливого майбутнього прихильника лише поки він не прокрутить сторінку далі! Соціальні мережі - це трейлер для вашої компанії або продукту.

Не будьте роботом. Дозвольте своїй особистості сяяти!

Трейсі Едвард | Помічник з питань соціальних медіа, Mashable

Людяність у текстах ваших повідомлень – вкрай важлива для читачів. Це нагадує їм, що десь там, за екраном - жива людина, яка пише і публікує ці повідомлення. У Mashable ми хочемо інформувати, надихати і розважати нашу аудиторію. Тому природно, що ми займаємо «про-людяну» позицію. Коли ми ділимося смішним вірусним відео - ви відчуваєте, що за цим стоять живі люди.

Не йдіть з цієї сторінки з порожніми руками. Завантажте наш Посібник з кращих практик роботи з соціальними медіа, який містить поради щодо оптимізації ваших повідомлень на Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest та LinkedIn.

Оригінал публікації тут:

http://blog.sumall.com/journal/the-social-media-best-practices-handbook-13-experts-give-their-perspective-on-the-industry.html

Комментарии
Войдите через социальную сеть
«В Генеральной прокуратуре Украины официально заявили, что пропавший из-под домашнего ареста бывший ректор Налоговой академии Петр Мельник находится в США, в штате Калифорния.»
«В Генеральной прокуратуре Украины официально заявили, что пропавший из-под домашнего ареста бывший ректор Налоговой академии Петр Мельник находится в США, в штате Калифорния.»
«В Генеральной прокуратуре Украины официально заявили, что пропавший из-под домашнего ареста бывший ректор Налоговой академии Петр Мельник находится в США, в штате Калифорния.»
«В Генеральной прокуратуре Украины официально заявили, что пропавший из-под домашнего ареста бывший ректор Налоговой академии Петр Мельник находится в США, в штате Калифорния.»
«В Генеральной прокуратуре Украины официально заявили, что пропавший из-под домашнего ареста бывший ректор Налоговой академии Петр Мельник находится в США, в штате Калифорния.»
 
«Не покладайтеся на власну «редакторську інтуїцію». Ви маєте справу з інформаційними технологіями - і тут керують алгоритми!»
Віталій Гордуз, керівник інтернет підрозділу УМХ
Цифрова реклама у регіональних ЗМІ: як її нарощувати?
Самое читаемое
События